Postapo LARPový očkoplochý klíč

24. září 2017.

Měkčená, neobvykle tvarovaná úderná zbraň vyrobená pro postapokalyptický LARP.


Měkčený LARPový očkoplochý klíč o délce 90 cm. Určený do postapokalyptického prostředí.

Sešlo se mi dohromady několik věcí. Tou nejdůležitější byla zpráva od kamarádky: „Tebe baví dělat neobvyklé zbraně, že jo?“.

No jo, jenže jakto udělat? Na tohle návody moc nejsou. Ale co, však je to jenom neobvykle tvarovaný kladivo. To zvládnu. Použil jsem svůj oblíbený způsob spojování dřeva a laminátu – dlátem vyhloubit žlábek ve dvou hranolech a slepit je polyuretanovým lepidlem k sobě. Tím jsem získal kus dřeva, ze kterého trčí laminátové jádro. Díky tomu můžu vyměkčit třetinu délky za hlavicí a nezvětšit průměr.

Zkusil jsem udělat pěnový kompozit – střídal jsem dvě vrstvy různé pěny. Sliboval jsem si od toho větší odolnost, ale nejspíš to nemá reálný efekt. Rašplí zakulatit hrany, obalit kobercovou páskou.

Šablona hlavice
Šablona hlavice
Pěnový kompozit hlavice a úderové plochy
Pěnový kompozit hlavice a úderové plochy
Klíč obalený kobercovkou
Klíč obalený kobercovkou

Očko je na neúderové ploše. To jsem udělal z tvrdší pěny (180 kg/m3). Na měkčení je moc tvrdá, ale dobře moc dobře se brousí a tvaruje. Povrch jsem natřel gumovým nátěrem (ALCOR Dip), díky kterému se textilní páska ještě zpevní. Základní barva je akrylový sprej s odstínem RAL 9007 (nejtmavší metalická stříbrná) a rez jsem udělal hnědým a černým airbrushem.

Klíč s očkem a gumovým nátěrem
Klíč s očkem a gumovým nátěrem
Hotový klíč
Hotový klíč